Dom

Jak umilić sobie jesień? Pomysły, które nie zrujnują Twojego budżetu

Spacer wśród kolorowych liści

Jesień jest jedną z najbardziej urokliwych pór roku. Urzeka zwłaszcza przez dywany z kolorowych liści, przebijające przez korony drzew promyki słońca i leżące na chodnikach kasztany. Nawet krótki spacer w takiej scenerii potrafi poprawić humor, nie wspominając o walorach zdrowotnych. Warto korzystać ze spacerów na świeżym powietrzu, póki trwa złota polska jesień i nie trzeba przemykać ulicami w strugach deszczu.

Latte z korzennym syropem lub ciepłe kakao

Nie trzeba iść do kawiarni, żeby ogrzać się kawą z korzennym aromatem pumpkin spice. Taki syrop łatwo przygotować w domu. Potrzeba dyni, słodkiego skondensowanego mleka i korzennych przypraw. Tylko kilka składników, a dają niezwykle aromatyczny efekt. Kakao pił chyba każdy. Jeśli wolisz słodszą wersję, dodaj trochę miodu albo pianek.

Książka i ciepły koc

Nie ma chyba lepszej pory na czytanie książek niż długi jesienny wieczór. Choć deszczowa aura sprzyja spadkom nastroju, skutecznie można go sobie poprawić dobrą lekturą. W przytulnym domu, pod kocem, przy świetle lampki lub świec. To idealna forma relaksu dla domatorów. W dodatku jest  niskokosztowa (książki można wypożyczyć z biblioteki) lub wymienić się na grupach tematycznych. 

Domowe spa

Warto dbać o siebie cały rok, ale przy spadku temperatur należy jeszcze baczniej zwrócić na ten aspekt uwagę. Po męczącym dniu wybawieniem będzie gorący prysznic lub kąpiel. Niezwykły klimat stworzą zapalone świece lub woski zapachowe. Można puścić ulubioną muzykę lub film i oddać się wybranych zabiegom pielęgnacyjnym w domowym zaciszu. Długość trwania domowego spa łatwo dopasujesz do swoich możliwości czasowych. 

Jesienne przysmaki

Gorąca czekolada, grzane wino, rozgrzewająca herbata… Są doskonałym wyborem na chłodniejsze wieczory. Warto korzystać także z sezonowych warzyw i owoców. Jesień obfituje w dynię, bakłażany czy figi. Łatwo włączyć je do swojego jadłospisu, bo pasują zarówno do słodkich, jak i wytrawnych potraw. Można zaprosić rodzinę lub przyjaciół i zorganizować wieczór jesiennych przysmaków. 

Jesień nie musi być smutna!