Na czasie

Jak znaleźć wartościowego faceta na Tinderze?

Znalezienie odpowiedzialnego i wartościowego życiowego partnera nie każdemu przychodzi łatwo. Jest to wymagające zadanie nawet w sprzyjających okolicznościach – na przykład na studiach – kiedy na co dzień stykamy się z ludźmi w zbliżonym do nas wieku i o podobnych zainteresowaniach. Jeszcze trudniejsze staje się to jednak po opuszczeniu bram uczelni. 

Jeżeli jesteś już absolwentką, pewnie posiadasz mniej lub bardziej zamknięte grono znajomych, w którym coraz rzadziej pojawiają się nowe osoby. Być może musiałaś też pożegnać się ze wspólnotą akademicką, do której uczęszczałaś jako studentka – większość duszpasterstw żegna się z członkami, którzy ukończyli 25. albo 26. rok życia. A nawet gdybyś mogła wciąż do niej należeć, pewnie nie kusi Cię wizja uwiedzenia 19-latka. 

Zaczynasz więc zastanawiać się nad poszukiwaniem miłości na portalu randkowym. Boisz się jednak, że obietnica znalezienia miłości to jedynie chwyt reklamowy, a w rzeczywistości Tinder i Sympatia.pl pełne są mężczyzn szukających wrażeń na jedną noc? Nie pomagają też opowieści Twoich koleżanek, z których wynika, że za pośrednictwem tego rodzaju platform znaleźć można tylko desperatów albo przegrywów?

To nie do końca prawda. Problem ze znalezieniem partnera życiowego „w realu” – zwłaszcza w czasie postępującego uzależnienia od mediów społecznościowych i panującej od półtora roku pandemii – to znak naszych czasów. Również faceci w Twoim wieku i podzielający Twój światopogląd, mierzą się z podobnym problemem – trudno jest im wyjść poza swoje najbliższe grono znajomych. Co więcej, podobnie jak Ty, pragną oni zaangażowania i nierzadko cierpią z powodu samotności.

Co zrobić jednak, żeby poszukiwania partnera na portalu randkowym były skuteczne? Jak odsiać niewłaściwych mężczyzn i nawiązać relację z tymi, którzy mają podobne do Ciebie oczekiwania i pragnienia? Oto kilka rad, które zwiększą Twoje szanse na powodzenie i zmniejszą prawdopodobieństwo frustracji.

Bądź szczera. Od samego początku.

Na każdym portalu pierwszym krokiem do poznania drugiej osoby jest – obok zdjęcia – kilka zdań o Tobie. Niech ten krótki opis będzie jak najbardziej szczery i trafny. Nie dziw się, że poznajesz wyłącznie niewierzących facetów szukającego przygody na jedną noc, jeśli sama nie ujawnisz, jakie masz poglądy na życie. Jeżeli więc jesteś praktykującą katoliczką, marzysz o założeniu rodziny i cenisz sobie czystość – napisz to wprost. Taki opis odstrasza facetów oczekujących od partnerki czegoś zupełnie innego i przyciągnie tych, którzy nie będą bali się zobowiązań. A nawet jeżeli nie spotkasz tego jedynego, Twoja szczerość doda otuchy facetom, którzy stracili już nadzieję, że na świecie istnieją kobiety wyznające bardziej konserwatywne wartości. 

Bądź sobą. 

Być może trafisz na facetów, którzy nie do końca będą podzielać Twój światopogląd. Wypływające z Twojej wiary wewnętrzne piękno i przejawiająca się w Twoich działaniach pasja z pewnością sprawią jednak, że mężczyzna, z którym się umówisz, od razu zauważy, jak wartościową i atrakcyjną osobą jesteś. Z czasem bijące od Ciebie światło może przekonać go również do Twoich wartości. A nawet jeśli tak się nie stanie, bycie sobą zawsze popłaca – w końcu na którymś etapie znajomości i tak będziesz musiała pokazać swoje prawdziwe oblicze. Im szybciej to się stanie, tym mniej czasu stracisz na spotykanie się z osobą, która nie jest odpowiednia dla Ciebie.

Bądź cierpliwa.

Być może Twoje poszukiwania nie od razu się powiodą. Może spotkasz kilku dziwnych typów, wielu nudnych i jeszcze więcej zupełnie nieodpowiedzialnych. Chociaż przyjmujemy, że obecność porządnego i wartościowego faceta na portalach jest możliwa, nie da się ukryć, że stanowi on ewenement w morzu dziwnych osobników. Znalezienie go, zgodnie z zasadami rachunku prawdopodobieństwa może Ci więc zająć trochę czasu. 

Bądź ostrożna.

Przy swoich poszukiwaniach musisz zachować wszelkie normalne zasady ostrożności dotyczące randkowania w sieci. Zwłaszcza, że mężczyźni o nie do końca uczciwych intencjach mogą spróbować wykorzystać naiwność młodej, wierzącej dziewczyny. Na randki wybieraj więc miejsca publiczne, przed spotkaniem poinformuj przyjaciółkę, gdzie idziesz i  nie kontynuuj znajomości, jeżeli z Twoim towarzyszem coś ewidentnie jest nie tak. 

Nie traktuj tego zbyt poważnie.

Nie zakładaj, że musi Ci się udać – z takim podejściem w końcu popełnisz błąd, wybierając kogoś na siłę. Traktuj całość jako zabawę – okazję do tego, żeby poznać nowych ludzi i spędzić miło czas. Być może nie spotkasz mężczyzny Twojego życia, ale przyjaciela, albo świetnego towarzysza podróży? Z takim podejściem będziesz też o wiele bardziej odprężona na spotkaniach, dzięki czemu oszczędzisz sobie stresu, a co więcej – łatwiej będzie Ci pokazać Twoje prawdziwe oblicze.