Rozwój

Jak wyrazić samą siebie?

Każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Ten truizm słyszymy w życiu niejednokrotnie, ale trudno go nie powtórzyć po raz kolejny, skoro jest prawdziwy. Zostaliśmy obdarzeni przez Boga wyjątkowymi cechami charakteru i tylko od nas zależy, jak je wyrazimy. Co zrobić jednak kiedy nie posiadamy talentu? Uwaga! Każdy z nas posiada jakiś talent, tylko nie koniecznie musi być on oczywisty.

Najprostszą formą wyrażenia samego siebie jest użycie swojego talentu. Możecie zatem śmiało śpiewać, tańczyć, pisać i rysować. Co ciekawe, możecie to robić nawet jak nie macie takiego talentu! Ja na pewno nie jestem uzdolniona muzycznie, ale uwielbiam, kiedy wraz z przyjaciółmi mogę poszaleć na parkiecie lub wykrzyczeć ulubioną piosenkę do mikrofonu na karaoke. To też jestem ja. Z moimi niedoskonałościami i niedociągnięciami.

Jak jeszcze można wyrazić samą siebie? Jednym z moich ulubionych sposobów jest to, w co się ubieram. Kiedyś miałam nawet tak zwaną „smutną bluzkę”. Była wściekle żółta, aby przypominać mi o tym, że świat mimo wszystko jest szczęśliwym miejscem. Gdy przyjaciółki mnie w niej widziały, od razu wiedziały, że trzeba mnie przytulić i przywrócić moją wiarę w siebie. Oczywiście ubrania nie muszą odzwierciedlać waszego nastroju (choć czasem to pomaga), ale ważne jest, aby odzwierciedlały to, kim jesteście.

Kolejną, jedną z moich ulubionych form wyrażania siebie są kulinaria. Zwłaszcza dla osób, które lubią gotować lub piec. Jeśli tego nie lubicie, to tego nie róbcie, to też jest rodzaj wyrażania siebie. Ja na przykład uwielbiam przygotowywać kolorowe dania i najlepiej jednogarnkowe. Nie wiem, co to mówi o mnie, ale naprawdę świetnie się czuję, stojąc przy patelni pełnej warzyw i śpiewając ulubione piosenki na całe mieszkanie.

To tylko parę propozycji jak wyrazić samą siebie. Szukajcie własnych sposobów i form. Mogą być one całkowicie zaskakujące i nieprzewidywalne lub w pełni spokojne, jak na przykład czytanie wieczorami książek. Pamiętajcie jednak, że najważniejsze, to nie robienie nic na siłę. Jeśli coś lubicie – róbcie to! Nawet jak wam to nie wychodzi.

Udanej zabawy w poszukiwaniu własnej drogi do wyrażenia swojej niezwykłości!