Na czasie

List do Czytelników

Drogi Czytelniku, Sympatyku i Przyjacielu naszych siejmowych inicjatyw!

Dziś, 13 października 2022 roku, mijają dokładnie 3 lata od momentu, kiedy uruchomiliśmy naszą pierwszą stronę Siejmy.pl, która dała początek Grupie Siejmy.

Jak zapewne wiesz, obecnie prowadzimy już nie tylko wspomnianą stronę (którą nazywamy portalem flagowym, dla podkreślenia jej znaczenia w naszej działalności), ale również wydajemy comiesięczny e-magazyn SIEJMY oraz dwa portale dedykowane – StworzONA i StworzONy.

W imieniu wszystkich autorów i pozostałych osób czynnie zaangażowanych w naszą działalność, chciałbym z całego serca podziękować Ci za to, że z nami jesteś. Być może czytasz nasze treści od samego początku, a być może dołączyłeś dopiero niedawno lub nawet sporadycznie trafiasz na nasze artykuły. Wiedz, że w każdym tym przypadku jesteś osobą, która daje nam głębokie poczucie sensu naszej apostolskiej działalności. To właśnie świadomość, że siejmowe treści, poparte apostolskim zapałem i działaniem Ducha Świętego, mogą odmienić Twoje życie lub przynajmniej zachęcić Cię do refleksji nad nim, jest najlepszą motywacją do dalszego działania w ramach siejmowych inicjatyw.

W Grupie Siejmy nie boimy się mierzyć wysoko, bo wiemy, że tylko dzięki temu jesteśmy w stanie dalej się rozwijać i dostarczać Ci coraz lepszych treści – zarówno pod kątem merytorycznym, jak i ich formy, która musi być ciekawa i nowoczesna, dorównująca poziomem dużym mediom niezwiązanym z katolickimi wartościami.

Proszę, abyś dzielił się z nami swoimi uwagami i komentarzami, a nade wszystko, abyś był wobec nas wymagający i życzliwy. Jak już wspomniałem, owoce Twojego odbioru naszych treści są najlepszą motywacją w naszym działaniu.

Pozwól, że na koniec podzielę się z Tobą jeszcze jedną, krótką refleksją. Zawsze marzyłem o stworzeniu nowoczesnych mediów, z wartościami katolickimi, na wielką skalę i skierowanych do młodego czytelnika. Jednak nie sama realizacja marzeń jest tu najważniejsza. Tym, o czym każdy z nas powinien pamiętać na modlitwie (i w swoich marzeniach) to prośba o taką ilość „Bożego szaleństwa”, która wystarczy do odważnego podjęcia wspaniałego obowiązku apostolstwa, który właśnie w Grupie Siejmy staramy się realizować. Bywa, że kosztuje nas to wiele wysiłku, czasu spędzonego „po godzinach” i konieczności odłożenia na bok innych – często nie mniej ważnych – spraw. Tym bardziej, w Twojej obecności, czytającego ten tekst, chciałbym z głębi serca podziękować wszystkim tym, z którymi mam zaszczyt współtworzyć siejmowe inicjatywy. Gabrysiu, Dominiko, Moniko, Pawle, Jędrzeju, Miłoszu, Agnieszko, Aniu, Przemku, Michale, Witoldzie, Olu, Martyno… (nie sposób dalej wymieniać wszystkich, którzy współtworzyli lub nadal współtworzą nasze media) – dziękuję, że codziennie odpowiadacie swoim zapałem i talentem na to nasze wspólne siejmowe wezwanie do apostołowania na miarę XXI wieku!

Jeśli zastanawiasz się, czego można nam życzyć z okazji tego 3-lecia, to odpowiem krótko: ciągłego i niesłabnącego otwierania się na dary Ducha Świętego!

W myśl naszego hasła, które towarzyszy nam niemal od początku działalności, niech zawsze przyświeca nam prawda, niech apostolstwo nigdy nie przestanie być celem każdego naszego działania, a wszystko to niech zespala główna siła, którą jest prawdziwa miłość.

Drogi Czytelniku, Sympatyku i Przyjacielu – jeszcze raz dziękuję, że z nami jesteś!

Z serdecznym pozdrowieniem

Piotr Ziemecki
Wydawca Grupy Siejmy