Kultura

SiejMOLE Książkowe

Szukasz postanowienia noworocznego? Od dawna chcesz zacząć czytać, ale brakuje ci motywacji? Zastanawiasz się, jak zacząć czytać „pożyteczne” lektury? Mamy idealne rozwiązanie dla ciebie. Zapraszamy do dołączenia do naszej nowej inicjatywy, którą są siejMOLE Książkowe!

siejMOLE Książkowe jako postanowienie

Pod piękną nazwą siejMOLE Książkowe kryje się klub książki katolickiej. Od lat postanawiam sobie, że zacznę czytać książki katolickie, wartościowe, duchowe lektury. Lecz za każdym razem na tym zamiarze się kończy. Dlatego w tym roku zamierzam podejść do tematu z całkiem odmiennej strony. SiejMOLE ma na celu zgromadzenie osób, które chcą czytać, muszą czytać albo po prostu uwielbiają obcowanie z dobrą książką. Zapraszamy każdego. Zwłaszcza tych, którzy podejmą takie postanowienie noworoczne! SiejMOLE Książkowe będą poświęcone wspólnej lekturze książek katolickich, duchowych, wartościowych. Jedna, wybrana książka na miesiąc. Co daje nam przeczytanych 12 lektur w trakcie tego roku.

Jak to będzie działało?

Na początku każdego miesiąca na portalu Siejmy.pl ukaże się artykuł (mój lub specjalisty w danej dziedzinie) poświęcony wybranej lekturze. Będzie to wprowadzenie do niej, krótki zarys jej dziejów i informacja o autorze.

Później następuje czas na samodzielną lekturę.

 Pod koniec każdego miesiąca będziemy się spotykali (na żywo, jak Pan Bóg da!) na wspólną debatę, rozważania i ogólnie rozmowę poświęconą książce, jej przesłaniu, autorowi.

Na sam koniec miesiąca na portalu Siejmy.pl pojawią się moje rozważania płynące z lektury poparte waszymi komentarzami i uwagami. Będzie to tekst podsumowujący dla czytelników oraz „polecajka” dla osób, które jeszcze do lektury nie podeszły. Mam nadzieję, że będzie to również punkt wyjścia dla waszych rozmyślań i komentarzy.

Zaczynamy?

Tak!

Od samego początku Nowego Roku zapraszam do wspólnej lektury utworu pod tytułem: Życie duchowne czyli doskonałość chrześcijańska według najcelniejszych mistrzów duchownych św. Józefa Sebastiana Pelczara. Skąd taki, dosyć niestandardowy zapewne, wybór? Być może wielu z was wzięło udział w losowaniu Patrona na rok 2024 na stronie Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Ja również to zrobiłam i na pewno to już nie będzie dla nikogo zaskoczeniem – moim patronem został właśnie św. Józef Sebastian Pelczar. Dlatego chciałabym zacząć ten rok od lektury jednego z jego traktatów.

Co teraz mam teraz zrobić?

  • Wypożyczyć, kupić, pobrać Życie duchowne czyli doskonałość chrześcijańska według najcelniejszych mistrzów duchownych św. Józefa Sebastiana Pelczara.
  • Przeczytać tekst wprowadzeniowy im poświęcony, który znajdziecie na Siejmy.pl.
  • Przeczytać Życie duchowne.
  • Dołączyć do grupy siejMOLE Książkowe na facebooku: https://www.facebook.com/groups/1376758063045847
  • W styczniu nie będzie spotkania stacjonarnego, zaczniemy się widywać na żywo w lutym.

Powtórzyć cały cykl z nową książką w lutym, z tą różnicą, że pod koniec miesiąca postaramy się spotkać na żywo!

Życie duchowne czyli doskonałość chrześcijańska według najcelniejszych mistrzów duchownych jest dostępne legalnie i za darmo na stronie Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej:

https://www.pbc.rzeszow.pl/publication/15858